Bugun...


Bakan Noktayı Koydu: KAPANACAKLAR!!!
Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesi'nin dershane kanununa iptal kararının ardından dershanelerin kanunen karşılığı kalmadığını söyledi.

Bakan Noktayı Koydu: KAPANACAKLAR!!!

AYM'nin eski kanunu yürürlüğe sokma yetkisi olmadığının altını çizen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Gerekçeli kararın çarşamba günü açıklanmasını bekliyoruz. Bu karardan sonra kimse kaos beklemesin. Öğrenciler, veliler, müteşebbisler tedirgin olmasın. MEB temel liselerin arkasında" dedi.

AYM'nin kararından sonra temel liselerin statüsü kalmaz iddialarının gerçeği yansıtmadığına da dikkat çeken Avcı şunları kaydetti:

'DERSHANELER HÜKÜMSÜZ KALDILAR'

"Şu anda AYM'nin iptal kararı varsa bununla birlikte dershaneler hükümsüz hale gelecek. Kanunda karşılıkları yok. AYM bu durumu sonradan fark etti. İptal kararıyla ilgili gerekçede "bu kurumların dershane olarak değil kurs olarak devam edeceği" bilgisi olacağına dair duyumumuz var. Özel okul ruhsatı almamış olanların durumlarında, bugün dershane adı altında karşılığı yok."
Bu haber 22804 defa okunmuştur.

YORUMLAR
2 Yorum

Bakan
23-07-2015 22:06:00

Böyle bir Bakan evlere şenlik. Hükumet dershaneleri kanunla kapattı. AYM bu kanunu iptal etti. Bunu anlayamayan bir bakanımız var.

hüseyin aslan
19-07-2015 15:20:00

çocukların iyice haleti ruhiyesi alt üst.bir kapandı bir açıldı bu ne ya ortada gençlerin durumu var.rnoyuncak oldu çocukların ruh hali vallahi biz veliler bile ne yapacağımızı bilemiyoruz.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI