Bugun...


Dikkat! Özür Grubunda İlçe Emri Yok!!!
2016 özür grubu atamalarında il ilçe emri var mı?

Dikkat! Özür Grubunda İlçe Emri Yok!!!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı katıldığı bir televizyon programında gündeme dair bir çok konuda açıklamalarda bulundu. Bunlardan bir tanesi de özür grubu atamaları oldu. 

Tercihler

a) İller arasında

Öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu ildeki tüm eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilir. Başvuracak öğretmenler, tercihleri dışında 41'inci seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kuramlarından birine kura ile atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtebilecektir. Ancak, 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41'inci seçenek işaretlenmeyecektir.

Bu kapsamda 40'tan az tercih yapanlar ile tercih dışı atanmak istemeyen öğretmenlerin sadece tercihleri dikkate alınacaktır.

Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle yer değiştirmeleri yapılamayan öğretmenler, istemeleri halinde aylıksız izin kullanabilecektir"

Belirtilen bu maddede il veya ilçe emrinin zorunlu olmadığı anlaşılmaktadır. Bu madde 2014 ve 2015 yılı özür grubu atamalarında da vardı fakat önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan 2016 yılı özür grubu atamalarında il veya ilçe emri uygulanmayacak. Sebebini ise sizlerin yorumlarına bırakıyoruz.
Bu haber 3201 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI