Bugun...


Türkçe Öğretmenlerinden Mesaj Var!

Türkçe Öğretmenlerinden Mesaj Var!

"Türkçe Giderse Türkiye Gider"

Bizler atama bekleyen Türkçe öğretmenleriyiz anadilimizin eğitimcileri olmak sevdasıyla üniversite sınavlarında kayde değer başarılar göstererek Türkçe Öğretmenliği okuma hakkına sahip olduk. Yine aynı şekilde her öğretmenliğin alanında uzmanları seçmek için yapılan ve öğretmen atamalarında çok büyük bir yere sahip olan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinde üç yıldır açık ara birinci olarak hem almış olduğumuz eğitimi hemde sahip olduğumuz bilgi donanımını fazlasıyla ispatladık.


Bizler 17 bin mezunu olan çok büyük bir Türkçe ailesiyiz ve bizler artık geleceğe karamsar gözlerle kırık kalplerle yıkılmış hayallerle bakan bir aileyiz.


2016 şubat atamasında yapılacak 30 bin öğretmen atamasını kontenjan dağılımları bizleri tarifi mümkün olmayan üzüntülere ve geleceğe endişeli gözlerle bakmamıza neden olmuştur.


Birçok branşın açıklarının nerdeyse %40 oranında  alım yapılırken biz de bu oran %27 bulmaktadır. Ayrıca açığımız nerdeyse aynı olan x branşında % 33 açıkları bizden az olan başka bir çok branşta bu oranlar %29 ,% 30  , %40 oranlarını bulmaktadır.


Türkçemiz can çekişmekte öğretmen olma hayali kuran eğitimcileri ise artık kalplerin de öğrenci aşkları yerine derin bir endişe yer almaktadır.


Bizler her zaman adil ve adaletli dağılımı savunduk ve savunmaya da devam edeceğiz.
Bu haber 2491 defa okunmuştur.

YORUMLAR
3 Yorum

ahmet
28-01-2016 23:26:00

haber için teşekkür ederiz maalesef anadilimize gereken önemi vermiyoruz

muaz
28-01-2016 23:24:00

evet bir kez daha Türkçe öğretmenlerinin hakkı verilmedi anadil eğitimi olmazsa olmazdır

gülsüm
28-01-2016 23:12:00

Ana dilimizin daha iyi bir kontenjan alacağını düşünüyorduk bu yüzden çok üzüldük. Eylül de inşallah bu durum telafi edilebilir.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI