20.000 Öğretmen Ataması Mülakat Sisteminde Değişiklik!

20.000 Öğretmen Ataması Mülakat Sisteminde Değişiklik!

20.000 Öğretmen Ataması Mülakat Sisteminde Değişiklik!
12 Şubat 2017 - 18:14

MEB Mülakat İle İlgili Düzenlemeye Gidiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere önümüzdeki hafta, 20.000 öğretmen alımı için duyuruya çıkacak. 20.000 öğretmen alımı için başvuru süreci ve takvim yayımlandıktan sonra öğretmen atamaları için süeç başlamış olacak.

Atama bekleyen öğretmenler ise 20.000 öğretmen alımının mülakat olmadan, KPSS puanları ile yapılmasını talep ediyorlar. İlk mülakatın mağduriyetlerini sosyal medya platformlarından hatırlatan öğretmen adayları, 20.000 öğretmen alımında da aynı mağdruiyetlerin yaşanacağından büyük kaygı duyuyorlar. Bu konuda bugün bir geldi.  Gelen bilgiye göre  mülakat kalkmayacak ama puanlama sisteminin değişecek.

İŞTE ATAMA BEKLEYEN BİR ÖĞRETMENDEN GELEN O BİLGİ  

Arkadaşlar iyi günler Malatya ekibi yine bomba gibi bu sefer haberler çay ocağından değil lüks bir otelden  Evet bugün Malatyaya kalkınma bakanı geldi onu korumalardan dolayı yaklayamadık ama danışmanına iki kez rapor verdik birini elimizle yazdık. Ak parti vekili Nurettin Yaşarla görüştük. Sıkıntılarımızı anlattık. En önemlisi her zaman bize destek olan sayın vekilimiz Mustafa Şahin ricamız üzerine raporumuzun fotoğrafını Yusuf Tekine yolladı veeee Yusuf Tekinden vekilimize az önce dönüş geldi mülakat kalkmıyor ama düzenleme yapıyorlarmış bu düzenleme mülakat ve KPSS puanının oranının alınması şeklinde olacakmış.

Kaynak: MEB Personel

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum