20.000 Öğretmen daha Alınacak!

20.000 Öğretmen daha Alınacak!

20.000 Öğretmen daha Alınacak!
12 Nisan 2017 - 23:26

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu yıl içerisinde 20 bin öğretmenin alınacağını açıkladı. Yılmaz, “Öğretmenler eğitimin kilit taşıdır. Bu yıl 20 bin öğretmen alacağız, şu anda mülakatları yapılıyor. İstiyoruz ki daha nitelikli öğretmenlerle evlatlarımıza daha iyi bir eğitim verelim” dedi.

Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ak Parti Sivas Merkez İlçe Başkanlığı tarafından kentteki bir otelde düzenlenen kahvaltıda mahalle ve köy muhtarlarıyla buluştu. Burada muhtarlara hitap eden Yılmaz, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasına değindi. Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin milli iradeye ve demokrasiye daha uygun olduğunu, 16 Nisan’da ‘evet’ çıkması halinde Türkiye’nin istikrara kavuşacağını söyledi.

ÖĞRETMEN MÜJDESİ

Eğitimin kilit taşının öğretmen olduğunu ve yeni alımlar yapılacağını belirten Bakan Yılmaz, şunları söyledi: “Öğretmenlerimizin sayısını artırmamız lazım. Kaliteli eğitim vermek için gereken unsurların birisi de öğretmen başına düşen öğrencisi sayısıdır. Bu da önemli, bizden önce 30’du şimdi 20’ler civarında. Ama bu sayıyı da 20’nin altına düşürmek lazım. 560 binin üzerinde öğretmen alımını gerçekleştirdik. Bu çok büyük bir rakam şu anda dışarıda gördüğünüz her 3 öğretmenden 2’si bizim dönemimizde atandı. Allah nasip ederse Ağustos’tan sonra da 10 bin öğretmen alacağız. Dolayısıyla istiyoruz ki daha nitelikli öğretmenlerle evlatlarımıza daha iyi bir eğitim verelim.”

İkili eğitimi kaldıracağız

Başbakan Binali Yıldırım’ın ikili eğitimin kaldırılması yönünde talimatları olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Daha kaliteli bir eğitim vermek lazım. Daha kaliteli bir eğitim için mutlaka ikili eğitimi kaldırmak lazım. Evlatlarımız alacakaranlıkta okula gitmesin. Koşturmaca şeklinde bir ders veriliyor. Bundan dolayı Başbakanımızın talimatıyla ikili eğitimi kaldıracağız. Bunun için 77 bin dersliğe ihtiyacımız var. 55 bin dersliğe 15 büyükşehirde ihtiyaç var” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum