Açığa alınan MEB personelinin göreve dönme tarihleri belli oldu!

Açığa alınan MEB personelinin göreve dönme tarihleri belli oldu

Açığa alınan MEB personelinin göreve dönme tarihleri belli oldu!
23 Ekim 2016 - 11:28 - Güncelleme: 23 Ekim 2016 - 11:55

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca açığa alınmış olan on bine yakın Eğitim-Sen üyesinin Ekim ayı sonuna kadar görevlerinin  başına döneceğini açıkladı. Karaca Gaziantep'te yaptığı konuşmada Eğitim-Sen'in mücadeleyi bırakmadığının vurgusunu yaptı.

8-9 EYLÜL AÇIĞA ALMALAR

Kamuda açığa alınan en çok personel şu anda MEB bünyesindedir. 28 bin öğretmen ihraç edilmiş olup FETÖ soruşturması başta olmak üzere terör örgütü bağlantılı öğretmenlerin inceleme ve soruşturma işlemleri hala devam etmektedir. 8-9 Eylül sürecinde 11 bin öğretmen terör örgütü bağlantıları gerekçeleri ile MEB tarafından açığa alınmıştı. Tunceli'de açığa alınan öğretmenler kısa süre sonra görevine iade edilmiş arkasından da Diyarbakır'da açığa alınan öğretmenlerin iade edileceği kamudan haber sitelerinde yer almıştı. Diyarbakır Valiliği ise yaptığı açıklamada bunu yalanlamış öğretmenlerin inceleme ve soruşturma işleminin devam ettiğini belirtmişti. Açığa alınan öğretmenlerin göreve dönmeleri için Eğitim-Sen farklı etkinlikler düzenleyerek yetkililerin kamu oyunun dikkatini çekmeye çalışmıştı.

ogretmenlericin.com sitesinde yer alan habere göre açığa alınan öğretmenler ay sonuna kadar görevlerine dönecekler. İlgili kısım;

Karaca bu ayın sonuna kadar Eğitim-Sen üyelerine yapılan haksızlığın büyük ölçüde ortadan kaldırılacağını belirtirken, ay sonuna kadar açığa alınan  Eğitim-Sen üyelerinin görevlerine dönmüş olacaklarını açıkladı.

TOPLAM 11 BİN 301 KİŞİ AÇIĞA ALINMIŞTI

Bölücü terör örgütü ile işbirliği içinde oldukları gerekçe gösterilerek açığa alınan toplam MEB personel sayısının 11 bin 301 kişi olduğu açıklanmıştı. Açığa alınan öğretmenler içerisinde 9 bin 400 öğretmen Eğitim-Sen üyesi. FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan öğretmenler arasında Eğitim-Sen üyesi bulunmamakla birlikte 8-9 Eylül açığa alma döneminde açığa alınan öğretmenlerin büyük kısmı Eğitim-Sen üyesidir.

İçerik kaynak: www.ogretmenlericin.com

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum