Aday Öğretmenler Günlük Tutacak

Aday Öğretmenler Günlük Tutacak
24 Şubat 2016 - 18:23

Aday öğretmenler 4 aylık oryantasyon eğitimlerinde kişisel gelişimlerini gün gün not edecek. Günlükler performans değerlendirmede kullanılacak.

Eğitim camiasına daha nitelikli öğretmenler kazandırmak için bu yıl başlatılan yetiştirme programının detayları belli oldu. Mart ayında başlayacak program kapsamında 30 bin aday öğretmene toplam 714 saat okul içi ve okul dışı oryantasyon eğitimleri verilecek. 4 ay sürecek eğitim boyunca aday öğretmenler günlük tutacak. Yaptıkları faaliyetler ile kişisel ve mesleki gelişimlerinin gün gün not edilmesi istenecek. Program sonunda bu günlükler performans değerlendirmelerinde veri olarak kullanılacak. Daha sonra düzenlenecek bir yarışmayla da "en iyi aday öğretmen günlüğü" seçilecek. 

HAFTADA 5 GÜN EĞİTİM 

Aday öğretmenler kendi alanlarından bir danışmanla 4 ay boyunca sınıf içi, okul içi ve okul dışı olmak üzere haftanın 5 günü çalışacaklar. Sınıfta 3 gün danışmanın anlattığı dersleri izleyecek, müdür yardımcısıyla zümre ve veli toplantılarına katılacak ve nöbet tutan danışmanla okulun işleyişini tanıyacaklar. Okul dışı çalışmada haftanın bir günü şehri tanımak amacıyla çeşitli etkinliklere katılacaklar. Ağustos sonunda yetiştirme programı bitecek aday öğretmenler, Eylül'de de görev yapacakları illere gidecekler. 

SABAH

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum