Ağustos'ta Atama Yok! Mahkeme Kararları uygulanacak!

Ağustos'ta Atama Yok! Mahkeme Kararları uygulanacak!

Ağustos'ta Atama Yok! Mahkeme Kararları uygulanacak!
15 Haziran 2016 - 14:17

Mahkeme kararları uygulanacak. Ağustos’ta öğretmen ataması yok

Dün Mecliste Maarif Vakfı ile ilgili tasarı görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan İsmet Yılmaz öğretmen atamaları konusundaki görüşünü tekrarladı.,

Bakan İsmet Yılmaz, artık Ağustos ayında öğretmen ataması olmayacağını belirtirken, bundan sonra MEB in Şubat ayında öğretmen ataması yapacağını vurguladı.

ÖĞRETMEN AÇIĞI

Ülke genelinde toplam öğretmen ihtiyacının 67 bin civarı olduğunu ifade eden Yılmaz, eş durumu, sağlık durumu gibi mazeret atamalarından dolayı bazı illerde öğretmen açığının olması gerekenden daha fazla olduğunu vurguladı. MEB’den beklentinin 100 bin öğretmen ataması olduğunu vurgulayan İsmet Yılmaz, öğretmen atamaları konusunda gerçekçi olmak gerektiğini, öğretmen açığının 67 bin olduğu bir noktada atama bekleyen öğretmen sayısının 400 bin olduğu gerekçesi ile 100 bin öğretmen atamasının yapılması gerçekçi olmaz ifadelerine yer verdi. Yılmaz, öğretmen olarak MEB personeli ihtiyaçlarının 67 bin olduğunu vurguladı.

UYUM SEMİNERİ

Yeni uygulama ile birlikte artık öğretmen atamalarının şubat ayında yapılacağını, ataması gerçekleşen öğretmenin uyum seminerine alındığını ifade eden İsmet Yılmaz, bundan sonraki süreçlerde Ağustos ayında öğretmen atamasının yapılmayacağına değindi. Şubat ayında atanan öğretmenleri uyum ve adaptasyon eğitimine alındığını, Eylül ayına bu öğretmenlerin hazır olacağını belirten Yılmaz, bundan sonraki öğretmen atamalarını da Şubat ayındaki ihtiyaçlara göre yapacaklarını vurguladı.

MAHKEME KARARI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, kendilerinin olduğu bu dönemde tüm mahkeme kararlarının uygulanacağını, mahkeme kararı neyi gerektiriyorsa onu uygulayacaklarını ifade etti.

Uşak ilinde görevden alınan okul müdürlerinin açmış oldukları davaların sonucunda mahkeme kararı ile görevlerine döndüklerini hatırlatan Yılmaz, mahkeme kararlarını uygulamayanlar hukuka aykırı davranarak suç işlemiş olurlar ifadelerine yer verdi.

Eğer bir okulda kanuna, hukuka aykırı iş ve işlemler yapılıyorsa ilgili durumdan dolayı savcılığa şikayette bulunulması gerektiğinin vurgusunu yaptı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum