Bakan Noktayı Koydu: KAPANACAKLAR!!!

Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesi'nin dershane kanununa iptal kararının ardından dershanelerin kanunen karşılığı kalmadığını söyledi.

Bakan Noktayı Koydu: KAPANACAKLAR!!!
19 Temmuz 2015 - 13:52 - Güncelleme: 19 Temmuz 2015 - 13:54

AYM'nin eski kanunu yürürlüğe sokma yetkisi olmadığının altını çizen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Gerekçeli kararın çarşamba günü açıklanmasını bekliyoruz. Bu karardan sonra kimse kaos beklemesin. Öğrenciler, veliler, müteşebbisler tedirgin olmasın. MEB temel liselerin arkasında" dedi.

AYM'nin kararından sonra temel liselerin statüsü kalmaz iddialarının gerçeği yansıtmadığına da dikkat çeken Avcı şunları kaydetti:

'DERSHANELER HÜKÜMSÜZ KALDILAR'

"Şu anda AYM'nin iptal kararı varsa bununla birlikte dershaneler hükümsüz hale gelecek. Kanunda karşılıkları yok. AYM bu durumu sonradan fark etti. İptal kararıyla ilgili gerekçede "bu kurumların dershane olarak değil kurs olarak devam edeceği" bilgisi olacağına dair duyumumuz var. Özel okul ruhsatı almamış olanların durumlarında, bugün dershane adı altında karşılığı yok."


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Bakan
  5 yıl önce
  Böyle bir Bakan evlere şenlik. Hükumet dershaneleri kanunla kapattı. AYM bu kanunu iptal etti. Bunu anlayamayan bir bakanımız var.
 • hüseyin aslan
  5 yıl önce
  çocukların iyice haleti ruhiyesi alt üst.bir kapandı bir açıldı bu ne ya ortada gençlerin durumu var.rnoyuncak oldu çocukların ruh hali vallahi biz veliler bile ne yapacağımızı bilemiyoruz.