İşte Öğretmenlerin Seminerler Boyunca Alacağı Ücret!

Seminerlerde rapor alınırsa ne kadar ek ders kesilir?, idarecilerin seminerlerdeki ek dersi ne kadar?, sınıf öğretmenlerinin mesleki çalışmalardaki ek dersi

İşte Öğretmenlerin Seminerler Boyunca Alacağı Ücret!
07 Haziran 2016 - 17:47 - Güncelleme: 07 Haziran 2016 - 18:18

Tüm Türkiye'de 2015-2016 eğitim öğretim yılı 17 Haziran 2016 tarihinde sona erecek. Karnelerin alınmasıyla birlikte öğrenciler uzun bir tatile girecek.

Öğretmenler ise 1 Temmuz 2016 tarihine kadar okula gitmeye devam edecekler. Tüm öğretmenler 2 hafta boyunca mesleki çalışmalarını karnelerin verilmesinden sonra 1 Temmuz'a kadar devam ettirecekler.

Öğretmenlerin seminer çalışmaları boyunca alacakları ek ders ücreti ise bugünlerde en fazla konuşulan konuların başında geliyor. Tüm öğretmenler haftalık 15 saat ek ders alacaklar. Ek derslerin hesaplanması Milli Eğitim Bakanlığı'nın aşağıdaki kararına göre yapılmaktadır.

İdareciler ise ek derslerini eğitim öğretimin devam ettiği günlerdeki gibi alacaklar.

Peki Sminer döneminde rapor alınırsa ne kadar ücret kesilecek? 

Bilindiği gibi seminer çalışmaları süresince öğretmenlere günlük 3 saat ek ders yazılmaktadır. Seminer döneminde alınan raporlarda gün başına 3 saat ek dersiniz kesilir. 1 hafta boyunca 1 gün rapor alırsanız 3 saat, 2 gün rapor alırsanız 3+3=6 saat ek dersiniz kesilecektir. Artan günlerde ek ders yine 3 saat artarak kesilir.

Not: Seminer dönemi boyunca nöbet ücreti ödenmeyecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum