İşte Yeni Müfredata Göre Açıklanan Haftalık Ders Saatleri!

İşte Yeni Müfredata Göre Açıklanan Haftalık Ders Saatleri!

İşte Yeni Müfredata Göre Açıklanan Haftalık Ders Saatleri!
22 Ocak 2017 - 21:26 - Güncelleme: 22 Ocak 2017 - 21:31

MEB tarafından güncellenen öğretim programları kapsamında derslerin haftalık ders saatleri TTKB tarafından yayımlanmaya başlandı.  

Talim ve Terbiye Kurulu, şu ana kadar sosyal medya hesabından üç dersin toplam kazanım sayılarıyla sınıflara göre haftalık ders saati sayılarını açıklamıştır.  

Biz de Kamusal Haberler olarak TTKB tarafından belirlenen, derslerin haftalık ders saatlerini sizlere aktaracağız. TTKB yeni dersleri paylaştıkça da haberimizi güncelleyeceğiz.

Beden Eğitimi

Bu ders; 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda haftalık ikişer saat olarak okutulacak. Beden Eğitimi dersinin toplam kazanım sayısı ise 120 olarak belirlendi. Toplamda 2 konu alanı bulunurken 24 ünite yer alıyor.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım  

Bu ders, 1. sınıftan 8. sınıfa kadar tüm sınıf seviyelerinde haftalık ikişer saat olarak okutulacak. Bu ders için tplamda 337 kazanım belirlendi. Konu alanı sayısı 5, toplam ünite sayısı ise 25 olacak.

Biyoloji

Bu ders; 9, 10, 11 ve 12. sınıflarda haftalık üçer ders saati olarak okutulacak. Biyoloji dersi için toplam 100 kazanım belirlendi. Bu konular toplam 12 ünite halinde verilecek. Türkçe  Türkçe dersi; 1 ve 2. sınıflarda haftalık 10 saat, 3 ve 4. sınıflarda haftalık 8, 5 ve 6. sınıflarda haftalık 6, 7 ve 8. sınıflarda ise haftalık 5 saat olarak okutulacak.

Diğer dersler eklendikçe güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum