KPSS'de Puanlar Yeniden Hesaplanabilir!

KPSS puanlarının yanlış hesaplandığı ve netlerin eksik geldiği şikayetleri üzerine Anadolu Eğitim Sendikası ÖSYM’ye Genel Başkan Cansel Güven ve Genel başkan Yardımcısı Sedat DEGER İmzalı yaptıkları resmi başvuru ile 2015 KPSS ve ÖABT Sınav Sonuçlarının Yeniden Hesaplanmasını Talep Etti.

KPSS'de Puanlar Yeniden Hesaplanabilir!
29 Temmuz 2015 - 20:42 - Güncelleme: 29 Temmuz 2015 - 20:48

Bilindiği üzere KPSS puanlarının açıklandığından beri birçok aday puanlarının  yanlış hesaplandığını ve netlerinin eksik geldiğini iddia ediyordu.Bu konu üzerine son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Anadolu Eğitim Sendikası ÖSYM’ye başvurarak bu iddiaların araştırılmasını ve Puanların hatasız bir şekilde hesaplanmasını istedi.

 
Sendikadan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verilirken resmi başvuru da kamuoyu ile paylaşıldı;
 
 


2015 KPSS ve ÖABT Sınav Sonuçlarının Yeniden Hesaplanmasını Talep Ettik
 
Şişkin kadrosu, bütçesi ve her sınavda adaylardan haraçladığı gelirine rağmen ŞAİBESİZ sınav yapamayan ÖSYM, 2015 KPSS ve ÖABT sınavında yargıda bekleyen sorular hariç 12 soru iptali ve 3 yanıt düzeltme ile rekor kırmıştır. Bu skandala rağmen an itibari ile sorumluluk alan, istifa eden, özür dileyen yetkili yoktur.
 
Yukarıda sayılan beceriksizlikler yetmezmiş gibi; adayların sınav sonuçlarında netlerin eksik yer aldığı, netlerin doğru yanıt sayısı olarak alındığı gibi pek çok şikayet sendikamıza ulaşmıştır.
 
Bulguların çok ciddi olması üzerine vakit geçirmeden ÖSYM’ne resmi başvuruda bulunan sendikamız sonuçların yeniden hesaplanmasını talep etmiştir. Süreci adil bir ölçme ve atama için takip etmeye devam edeceğiz.

 
Anadolu Eğitim Sendikası/ Hukuk Sekreterliği


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • pelin
    5 yıl önce
    ne varki yine doğru hesaplanmayacak çünkü hala aynı cevap anahtarları ile karşılaştırma yapılıyor oysa cevap anahtarlarındaki şıkların yerleri ile kitapçıklardakiler tutmuyor. bu kadar basit ÖSYM cevap anahtarlarını aslında gözden geçirmelidir. benim kitapçıkta çiçek kelimesi b şıkkında anahtarda a şıkkkında bu şekilde olunca da çok fazla yanlışlık meydana geldi. bu yanlışlığın sebebi olabilir. boş gelen sorular hakkında ya da dolu olan sorular hakkında pek fikrim yok. soru sıralamaları da yanlış olabilir ne diyelim bunu düzeltmezsen hakkımız haram olsun sana ösym