Meslek Liseleri Devrediliyor!

Meslek Liseleri Devrediliyor!

Meslek Liseleri Devrediliyor!
02 Eylül 2016 - 12:36

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Eğitim-özel sektör işbirliği toplantısı”na Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı.

Bakan Yılmaz konuşmasında, meslek temsilcilerinden meslek liselerinin kendilerine devredilmesi konusunda talepler olduğuna değindi. Bu talebe cevap olarak Bakan Yılmaz, meslek liselerini sanayicilere devretmeye hazır olduklarını söyledi.

Bakan Yılmaz şöyle devam eti;

“Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı meslek liselerinin hepsini size devretmeye hazırız demeye geldim. Eğer biz devredersek, öğrencilere ‘Gidin işyeri bulun’ demeye gerek kalmayacak. Meslek liselerini size verelim. Bunu önümüzdeki dönemde yapacağız. TOBB talep ediyorsa TOBB’a devredeceğiz. ASO, TESK’e de devretmeye hazırız. İstiyoruz ki öğrenciler sektörle iç içe olsun. Yani eli taşın altında olanlar okulların yönetiminde söz sahibi olsun. O zaman net şekilde çıktıları somut olarak alalım görelim.”

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci de yaklaşık 20 milyon öğrencini %44'ü meslek liselerinde okuyor ve bu durum devlet bütçesi bakımından değerlendirildiğinde meslek liselerinin diğer liselerle karşılaştırılamayacak derecede yüksek bir maliyete sahip olduklarını söyledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum