Norm Fazlası Öğretmen Atamaları İptal Ediliyor!

Norm Fazlası Öğretmen Atamaları İptal Ediliyor!

Norm Fazlası Öğretmen Atamaları İptal Ediliyor!
29 Eylül 2016 - 21:05 - Güncelleme: 29 Eylül 2016 - 21:10

Milli Eğitim Bakanlığı'nın norm fazlası öğretmen atamalarından önce genel bir norm güncelleme yapmaması nedeniyle milli eğitim müdürlüklerinde karışıklıklar yaşanmaya başlandı. Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü norm fazlası öğretmen atamasını iptal etti. Resmi açıklama için TIKLAYINIZ Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü iptal gerekçesi olarak norm güncellemenin yapılmamış olmasını gösterdi.

SÜRE UZATILMIŞTI

Norm fazlası MEB personeli atama başvuru süresi Bakanlık tarafından yapılan son açıklama ile uzatılmıştı. Norm fazlası öğretmen atama sonuçları iller tarafından farklı zamanlarda açıklanmakta olup bazı milli eğitim müdürlükleri hala başvuru almaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılan bu uygulama öğretmenleri mağdur etmektedir.

İPTAL Mİ OLACAK?

MEB geçtiğimiz günlerde çıkarmış olduğu 2016/19 sayılı norm fazlası öğretmen atama genelgesini 19.09.2016 tarihinde yayımlayarak tüm kurumlara göndermişti. Daha sonra MEB tarafından yapılan açıklamada norm fazlası öğretmen atama işlemlerinin Ekim ayına ertelendiği belirtilmiş sonrasında ise Milli Eğitim Müdürlükleri norm fazlası atama başvuru duyusuna çıkmışlardı. 23.09.2016 tarihine kadar alınacak başvurular 27.09.2016 tarihi saat 17.00'a kadar uzatıldı.

AÇIKLAYAN İLLER

Norm fazlası öğretmen atama sonuçları açıklayan iller arasında şu ana kadar İzmir, Ankara, İstanbul gibi büyükşehirler bulunmamaktadır. Yaklaşık 15 il milli eğitim müdürlüğü norm fazlası öğretmen atama sonuçlarını açıklamış olup, açıklamayan iller ağırlıklıdır. Nevşehir MEM'in iptal kararından sonra diğer müdürlüklerin ne kadar alacağı merakla beklenmektedir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum