Öğrenci Ve Veli Öğretmene Not Verecek

Öğrenci Ve Veli Öğretmene Not Verecek

Öğrenci Ve Veli Öğretmene Not Verecek
25 Ekim 2016 - 18:51

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, uzun süredir gündemde olan ‘öğretmenlere performans kriterleri’ uygulamasının başlayacağını açıkladı.

Mesleki Eğitim Kongresi’nde gazetecilerle sohbet eden Yılmaz, şu mesajları verdi:

Performans kriterini bu yıl uygulayacağız. Veli ve öğrencilerden öğretmeni değerlendirmesini isteyeceğiz.

160 proje okulumuz var. 950 öğretmen başka okullara kaydırıldı. 23-28 yıl aynı okulda görev yapan öğretmenler vardı. Başarılarını diğer okullara aşılamalarını istedik.

Çalışmalarımız devam ediyor, gelecek yıl yeni müfredatla eğitim vermeye başlayacağız.

20 Ekim itibarıyla 28 bin 163 personel FETÖ’den ihraç edildi. Uzaklaştırma tedbiri süren personel sayısı 20 bin 88. 5 bin 78’i göreve iade edildi. 10 bin 877 personel de PKK’yla ilişki iddiaları üzerine açığa alındı. 424’ü göreve döndü.

Lütfi ERDOĞAN /HABERTÜRK

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Veli
  3 yıl önce
  Anlayamıyorum bu eğitimcilerin ben mukemmelim veli öğrenci vasat hallerini.Veli cocugunun sınıfı bilmiyorsa ogretmenle gerektiği kadar bag kuramamıs demekki .sorgulamak lazım ögretmenin bu işte hiç mi sucu yok.Belki de bu kopuklugu ortadan kaldırmak için boyle bir uygulama getiriliyor olamaz mı.Yeniliklere acık eğitim kadrosu lazım bize cahiller gibi hep eleştiren kadro değil.
 • ali
  3 yıl önce
  güleyim mi ağlıyayım mı vah benim ülkeme veli okula geliyor çocuğunun hangi şubede olduğununu bile bilmiyor tutup öğretmeni değerlendirecek bizim anlamadığımız bu işte bizlerden biri avrupanın her hangi bir ülkesine gidiyor bu sistemi görüyor hemen burda da uygulayalı diyor kardeşim senin ne velin ne öğrencin ne de fiziki yapın uygun değil sen değerlendirmeden bahsediyorsun bizim çocuklarımız hala iki öğretim ile eğitimlerine devam ediyorlar öğrenci öğretmen güneş doğmadan karanlık sokaklarda yürüyerek okula geliyorlar siz hangi değerlendirmeden bahsediyorsunuz rahmetli erbakan hocanın dediği gibi hadi ordan