Öğretmene Hakaret Eden Veliye 4 Yıl Hapis!

Öğretmene Hakaret Eden Veliye 4 Yıl Hapis!
31 Ekim 2015 - 22:16 - Güncelleme: 31 Ekim 2015 - 22:18

Olay İstanbul Şişli'de bir ilköğretim okulunda meydana geldi. Okul aile birliği toplantısına katılmak isteyen sınıf öğretmeni Ö.Ö (29), daha önce oğluna kötü davrandığını ileri süren veli N.A (45) ile karşılaştı.


Bu karşılaşma sırasında velinin öğretmene "fare suratlı" diyerek hakaret ettiği belirtildi. Öğretmenin uyarıları üzene hakaretlerine devam eden veli; "Yılan gözlü, haddini bil, yılan gözlerini oğlumun üzerinden çekeceksin yoksa seni pişman edeceğim" diyerek öğretmeni tehdit etti.


Öğretmen Ö.Ö'nün şikayetçi olması üzerine veli hakkında "Görev başındaki memura hakaret ve tehdit" suçlamasıyla dava açıldı. Veli N.A'nın 1 yıl 4 aydan 4 yıla kadar hapsi isteniyor.


Bu olay bundan sonraki veli-öğretmen münasebetlerinde emsal teşkil edeceği için özellikle yıllardır veliler tarafından mağdur edilen öğretmenler için sevindirici bir gelişme oldu. 


Hiç kimsenin bu kutsal mesleği yerine getiren bir öğretmene hakaret etme hakkı yoktur. Öğretmenlerimizin de bu noktada hassasiyet göstermelerini ve hakarete uğramaları halinde gerekli başvuruları yapmalarını tavsiye ederiz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum