Öğretmenin Köyden Şehre Atanması için Halk Oylaması!

Öğretmenin Köyden Şehre Atanması için Halk Oylaması!

Öğretmenin Köyden Şehre Atanması için Halk Oylaması!
15 Ekim 2016 - 18:24

Öğretmenin köyden merkeze görevlendirilmesi halk oylaması ile yapıldı

Erzurum Valiliği tarafından 15 günde bir düzenlenen Halk Günü toplantısına köyde görev yapan bir öğretmenin Eruzum merkeze görevlendirme isteği ve görevlendirmesinin halk oylaması ile gerçekleştirilmesi damga vurdu. Üç çocuğu ile birlikte köyde görev yapan ve eşinden uzak olan öğretmenin görevlendirme talebi Vali tarafından oylamaya sunuldu.

AİLE BÜTÜNLÜĞÜ TALEBİ

Eşi Erzurum DHMİ’de çalışan Beden Eğitimi öğretmeni Sevda Örs Erzurum’un Karayazı ilçesine bağlı bir köyde görev yapmaktadır. Öğretmenin görev yaptığı köy ile Erzurum arasındaki mesafe ise yaklaşık 160 km olduğu belirtildi. Dört yıldır eşinden ayrı yaşadığını belirten Beden Eğitimi öğretmeni Sevda Örs Valilik tarafından düzenlenen Halk Günü toplantısına üç çocuğu ile birlikte katıldı. Toplantıda durumunu dile getiren, üç çocuğu ile eşinden ayrı yaşamaz zorunda olduğunu belirten öğretmen, aile bütünlüğü için görevlendirilmesinin Erzurum şehir merkezine, merkeze yakın bir yere yapılmasını talep etti.

NE DİYORSUNUZ ERZURUMLULAR?

Erzurum Valisi başkanlığında 15 günde bir düzenlenen Halk Günü toplantısında öğretmen tarafından dile getirilen bu talepten sonra Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu her öğretmenin atandığı yerde kadrosunun olduğu okulda çalışması gerektiğini belirti. Vali Azizoğlu farklı yerlerde çalışmak isteyen kişilerin kendilerine göre mazeretleri olduğunu vurgulayarak, her öğretmenin istediği yere görevlendirilmesi halinde köylerde öğretmen kalmayacağını açıkladı. Öğretmenin durumunu Halk Günü toplantısına katılanlara sormaları gerektiğini belirten Azizoğlu, oylama sonucuna göre ne çıkarsa onu yapacağını belirtti. Halk Günü toplantısına katılanlara;

Erzurumlu’lar ne diyorsunuz hoca hanım için. Orada mı kalsın, buraya mı gelsin?

Sorusunu sordu. Oylamaya katılanların büyük kısmının el kaldırarak onay vermesinden sonra Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu öğretmenin görevlendirme talebini kabul etti. Beden Eğitimi Öğretmeni Sevda Örs çocukları ile birlikte teşekkür ederek sevinçle toplantıdan ayrıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum