Öğretmenler Öğrenci Gibi Sınava Girip Gözlem Yapacak!

Öğretmenler Öğrenci Gibi Sınava Girip Gözlem Yapacak!

Öğretmenler Öğrenci Gibi Sınava Girip Gözlem Yapacak!
21 Haziran 2016 - 13:32 - Güncelleme: 21 Haziran 2016 - 13:37

ÖSYM, Öğretmenlere ''2016 KPSS ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ TESTİ SINAV GÖZLEMCİLİĞİ'' görevi verecek.

Sınav gözlemciliği görevinin detayları şu şekilde:

ÖSYM Başkanlığı sınav binalarında sınavın organizasyonunun ve uygulamalarının standartlara uygunluğunu gözlemlemek amacıyla aday olarak sınava girmek üzere ÖSYM Sınav Gözlemcisi görevlendirmesi yapmaktadır.

ÖSYM Sınav Gözlemcisi olarak görev almak isteyen görevlilerin tercihleri Görevli İşlemleri Sistemi(GİS) üzerinden toplanacak ve merkezi olarak görevlendirme yapılacaktır. Görevlendirme sonrasında görevliler, sınav günü aday olarak atandıkları binaya giderek sınava girecek ve sınavdan sonra bu sınava ilişkin gözlem, değerlendirme ve önerilerini kapsayan bir raporu en geç sınavı izleyen ikinci iş günü saat 12:00’a kadar elektronik ortamda ÖSYM Başkanlığına ulaştıracaklardır. 

ÖSYM Sınav Gözlemcileri bu görevlerini yerine getirirken sadece aday olarak sınava gireceklerinden sınavın uygulamasına ve organizasyonuna her hangi bir müdahalede bulunmayacaklardır.

Sınav gözlemcisi olabilmek için Görevli İşlemleri Sistemi üzerinden Görev Tercihleri Bölümünden Yöredışı/Gözlemci Görevleri ekranını tıklayınız.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum