Seminerler 1 Eylül Salı Günü Başlayacak!

Seminerler 1 Eylül Salı Günü Başlayacak!
30 Ağustos 2015 - 12:51 - Güncelleme: 30 Ağustos 2015 - 13:03

Önümüzdeki hafta öğretmenler yeni eğitim-öğretim yılına başlayacaklar. Seminer döneminde mesleki çalışmalarını yaparak yeni döneme merhaba diyecekler.

Resmi çalışma günleri Pazartesi-Cuma olan öğretmenler cevabı basit olsa da seminer başlangıç tarihi konusunda tereddüte düşebilmekteler. 

Sitemize gelen sorularda seminerlerin Pazartesi mi yoksa Salı günü mü başlayacağı sorulmaktadır. Yeni hafta Pazartesi günüyle birlikte başlasa bile öğretmenlerin mesleki çalışmaları 1 Eylül itibariyle başlayacaktır. Yani seminer çalışmaları 1 Eylül Salı günü başlayacaktır. Pazartesi günü okula gidilmeyecektir.

MADDE 38 – (1) Okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon alanlarında, bilgi ve görgülerini artırmak, yeni beceriler kazandırmak, eğitim ve öğretimde karşılaşılan problemlere çözüm yolları bulmak, öğrencinin ve çevrenin ihtiyaçlarına göre plan ve programları hazırlamak ve uygulamak amacıyla derslerin kesiminden temmuz ayının ilk iş gününe, eylül ayının ilk iş gününden derslerin başlangıcına kadar; yıl içinde ise yıllık çalışma programında belirtilen sürelerde mesleki çalışma yapılır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum