Sözleşmeli Öğretmenlik Ön Başvuruları Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığınca alım yapılacağı duyurulan sözleşmeli öğretmenlik için ön başvurular bugün başladı.

Sözleşmeli Öğretmenlik Ön Başvuruları Başladı!
08 Ağustos 2016 - 15:26

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan okulların öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla 15 bin sözleşmeli öğretmen alımında ÖABT gerektirmeyen branşlar için adaylardan ön başvurular, 11 Ağustos'a kadar devam edecek.

2016-KPSS10 ve KPSS121 puan türlerinden en az 50 ve üzeri taban puanı olan öğretmenler, sözlü sınav için "http://ikgm.meb.gov.tr" adresine girecek. En yüksek puanlı adaydan başlamak üzere ilan edilen branş kadrosunun 3 katı kadar aday sözlü sınava çağırılacak.

Sözlü sınav merkezleri, 12 Ağustos'ta duyurulacak.

Sözlü sınavlar, 15-26 Ağustos'ta gerçekleştirilecek ve 28 Eylül'de sonuçlar duyurulacak. İtirazlar, 3 Ekim'de sonuçlandırılacak. Adayların okul tercihleri, 4-7 Ekim arasında yapılacak ve 10 Ekim'de sonuçları duyurulacak.

Diğer yandan, ÖABT 20 Ağustos 2016'da gerçekleştirileceği için bu puana göre atanacak adayların sınav takvimi farklı olacak.

Buna göre, ÖABT gerektiren branşlar bakımından ön başvurular 5-8 Eylül arasında yapılacak.

Sözlü sınav merkezleri, 9 Eylül'de duyurulacak. Sözlü sınavlar 19-27 Eylül arasında gerçekleştirilecek. Sözlü sınav sonuçları, 28 Eylül'de ilan edilecek. Bu tarihten sonraki ilemlerle ilgili takvim ise ÖABT gerektirmeyen branşlarla aynı olacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum