Takviye Kursu Öğretmen Başvuruları Başladı!

Takviye Kursu Öğretmen Başvuruları Başladı!
16 Eylül 2015 - 13:00 - Güncelleme: 16 Eylül 2015 - 14:20

1) Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunurlar. 

2) Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilirler. 

3) Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar de göz önünde bulundurularak yapılır. 

*Kurslara öğretmen görevlendirmesi (28 eylül-2 ekim) 

4) Kurslara öğretmen belirlenmesi e-kurs modülü üzerinden kurs merkezi müdürlüğü tarafından o kursa başvuru yapan kadrolu öğretmenler arasından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar gözetilerek yapılır. 

5) İhtiyaç olması halinde komisyonlar tarafından onaylanan ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılabilir. 

6) Kurs merkezleri, görev veremedikleri öğretmenleri modül üzerinden ihtiyaç dışı olarak il havuzuna gönderirler. 

7) Her bir kurs programına devam edecek sınıftaki öğrenci/kursiyer sayısı 10’dan az olamaz. sınıf mevcudunun 20 olması esastır. Bu sayı dolmadan yeni bir sınıf açılamaz. Sınıf mevcudu en fazla 25’e kadar çıkartılabilir.

8) Takviye kurslarda ders vermek isteyen öğretmenlere ek ders ücretleri bir kat artırımlı ödenecektir.(19 tl civarı)

9) Destekleme kurslarında görev alacak öğretmenlere hizmet puanının yarısı kadar ek hizmet puanı verilecek.

10) Ortaöğretim kurumları müfredatındaki derslerle sınırlı olmak kaydıyla müzik, resim ve beden eğitimi derslerinden de kurs açılabilecek.

Takviye kursu öğretmen başvurusu bugün ( 16 Eylül ) başladı. Öğretmenler takviye kurslarına şu adresten başvuracaklar: (https://e-kurs.eba.gov.tr/)

Başvuru Yapmak için Tıklayın.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • halil bayramoğlu
    4 yıl önce
    okul müdürleri maalesef resim ,müzik ve bed eğitimi gibi gereksiz dersleri seçmedikleri için bizde kurs veremiyoruz yeter artık memleketin her tarafı bilim adamı doldu birazda sanatsal ve sportif insanlar yetiştirelim sadece gülüyorum sizlere.....................