TEOG Tatili Ne Zaman ve Kaç Gün?

TEOG Tatili Ne Zaman ve Kaç Gün?

TEOG Tatili Ne Zaman ve Kaç Gün?
21 Kasım 2016 - 19:43

8. Sınıf öğrencileri için oldukça önemli bir sınav olan TEOG için sayılı günler kaldı. TEOG tatilinin kaç gün olacağı ve TEOG sınavlarında dikkat edilmesi gereken hususlar belli oldu.

TEOG’da heyecanlı bekleyiş devam ediyor. TEOG sınavının ne zaman olacağı, sınav esnasında diğer öğrenciler için tatil olup olmayacağı merak konusu.

TEOG SINAVI ve TEOG TATİLİ

8. Sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG ilk dönem sınavı 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sınavın gerçekleştirileceği 23-24 Kasım tarihleri ise 6. ve 7. öğrencileri için tatil olacak.

TEOG sınavında öğrencilerin sınav yerine en az 20 dakika önceden gelmeleri, sınava T.C. Kimlik Numarasının olduğu nüfus cüzdanı, İmza için tükenmez kalem ve yumuşak uçlu kalem getirilmesi gerekmektedir. Sınava gelen öğrencilerin çanta, cep telefonu, saat, iletişim cihazları ve her türlü elektronik cihazı getirmesi kesinlikle yasaktır. Sınav esnasında öğrencilerin salon görevlisi eşliğinde tuvalete gitme hakları mevcuttur. Öğrencilerin cevap kâğıdına kitapçık türünü kodlaması ve kodlamalarını net bir biçimde yapmaları gerekmektedir. Silik kodlamalar optik okuyucu tarafından algılanmamaktadır.

Sınav sorularının zorluk derecesi ve TEOG sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda ise öğrenciler ve velilerinin gözleri MEB’de.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum