Yusuf Tekin'den 2010 KPSS Açıklaması!

Yusuf Tekin'den 2010 KPSS Açıklaması!

Yusuf Tekin'den 2010 KPSS Açıklaması!
03 Ağustos 2016 - 23:46 - Güncelleme: 03 Ağustos 2016 - 23:50

- "Kopyaya bulaşanları zaten ihraç etmiştik" 

Tekin, 2010 KPSS'de genel kültür-genel yetenek bölümlerinin iptaline ilişkin bir soru üzerine, şunları kaydetti: "Dün Sayın Başbakanımız da açıkladı. 'Kopyaya bulaşmayan, herhangi bir suç işlemeyen kimseyi mağdur etmeyeceğiz' dedi. 2010 KPSS ile kamuya atanan 80 bin dolayında kamu personeli var.

 

Bakanlığımız bünyesinde de 45 bin dolayında öğretmen, 2010 KPSS skorlarını kullanarak atanmış durumda. Bu arkadaşlarımızın tedirgin olmasını gerektirecek bir durum yok. Bunların içerisinden haklarında kopya sebebiyle soruşturma ya da yargı süreci devam eden sayı dışındakilerin etkilenmeyeceğini Sayın Başbakanımız zaten deklare etti. Bizim de elimizde o rakam belli zaten. Daha önce yargılama süreci devam ederken yargı makamları, mahkemeler bize bu rakamları isim isim bildirmişlerdi. Biz zaten bu arkadaşlarımızı ihraç etmiştik.

 

Kopyaya karışmayanlar dışında hükümetimizin alacağı bir karar olursa bizim bakanlığımıza etkisi olmayacaktır. Bu anlamda kopyaya bulaşan, kopya nedeniyle yargılama sürecinde ismi olanları, kopya çektiği kesinleşen isimleri zaten ihraç etmiştik." 

kaynak: AA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum